Bycie rodzicem

Dobra książka Pięć głębokich oddechów

Bycie rodzicem to wiele chwil dzięki którym będziemy się uśmiechać i cieszyć nawet z malutkich i drobnych rzeczy. Bycie rodzicem to wyzwanie, które udowodni nam, że potrafimy bardzo dużo. Bycie rodzicem to również ciężkie chwile, które nie raz będą chciały nas załamać. To takie chwile, kiedy wiele osób stawia sobie pytanie – czy warto tak poświęcać się dla swojego dziecka? Tak, w czasie dorastania dziecka na pewno nie raz zadamy sobie pytanie, czy opłacało się mieć dziecko. Jeżeli mamy coraz częściej takie chwile zwątpienia, to przydać nam się książka pt.”Pięć głębokich oddechów. Moc uważnego rodzicielstwa”  autorstwa dr Genevieve von Lob.

Wsparcie dla rodziców

Jest to jeden z najlepszych poradników psychologicznych, które w ostatnim czasie ukazały się na rynku. To możliwość skorzystania z wiedzy psychologicznej i nieurobiologicznej, która czasem jest bardzo ciężka do zrozumienia. Autorka tej książki to psycholog kliniczna, która w swoim życiu miała już przyjemność pracować z najróżniejszymi rodzinami pochodzącymi z różnych środowisk. Całą wiedzę zawartą w tej książce oparła na swoich doświadczeniach, które doprowadziły ją do bardzo ciekawych wniosków. Warto przekonać się o tym, co autorka ma nam do przekazania, jeżeli chwile zwątpienia odnośnie wychowania pojawiają się w naszym życiu coraz częściej. Przekonajmy się sami, że to nie wszyscy dookoła wiedzą co dla naszych dzieci jest najlepsze, ale to my. W momencie załamania, kiedy już nie wiemy co mamy zrobić warto wziąć jednak Pięć głębokich oddechów, które działają na nas w sposób uspokajający. Bardzo często taka chwila na oddech sprawia, że uspokajamy się i mamy pomysł na to, aby w zupełnie inny sposób rozegrać daną sytuację.

Jestem dobra

Pięć głębokich oddechów. Moc uważnego rodzicielstwa” dr Genevieve von Lob to jednak książka, która ma w pierwszej kolejności uświadomić wszystkim rodzicom, że powinni być dla siebie dobrzy. Nie można siebie traktować z wielką surowością, jeżeli nasze dziecko ma inne spojrzenie na świat. To my jesteśmy od tego, aby uświadomić dzieciom pewne rzeczy, wskazać im dobre tory postępowania w życiu. Nie raz pomiędzy rodzicem a dzieckiem będą wybuchały awantury. Należy sobie jednak uświadomić, że nie można się w takich chwilach poddawać. Niezależnie od tego, co będziemy robić – nigdy nie będzie idealnie. Najważniejsze jednak to fakt podążania prosto przed siebie w swoich dążeniach. Takie postępowanie pomoże nam zachować równowagę i spokój, które jest tak bardzo potrzebne nam każdego dnia, aby móc poprawnie funkcjonować i dobrze wychować dzieci.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com