Pewność siebie ponad wszystko

Dobra książka Pewna siebie dziewczyna

Czy rodzice umieją wytłumaczyć wszystko swoim dzieciom? Czy rodzice w ogóle mają czas na to, aby tłumaczyć pewne zawiłości swoim dzieciom? Niestety, ale bardzo często odpowiedź na takie pytanie jest negatywna. Wielu rodziców nie ma czasu na codzienną rozmowę ze swoimi dziećmi, ponieważ są zabiegani i wypełniają swoje codzienne obowiązki. Brak porządnej relacji na linii rodzic – dziecko skutkuje tym, że pociecha nie wie jak powinna postępować w życiu. Jest cicha, wycofana i nie ma odpowiednich wzorców a jej/jego pewność siebie zanika. Warto więc czasem swoim dzieciom (w szczególności dziewczynom) podsunąć poradnik, który pomoże im odzyskać pewność siebie. Mowa tutaj o książce pt.”Pewna siebie dziewczyna. Jak mądrze ryzykować, akceptować porażki i być szczęśliwie niedoskonałą” autorstwa Claire Shipman i Katty Kay.

Być sobą

Wiele dziewczyn nie ma wyrobionej w sobie pewności siebie i opiera się na innych osobach, bardziej przebojowych, śmielej podążających przed siebie. A nie można zapominać, że każda dziewczyna, niezależnie od swojego wieku powinna być przede wszystkim sobą. Autorki tego wspaniałego piszą, że “Wiara w siebie jest tym czymś, co pomaga ci dokonywać rzeczy, które wydają się trudne, przerażające albo niemożliwe”. Czy można zaprzeczyć takim słowom? Oczywiście, że nie. Należy uwierzyć w siebie, swoją moc przebicia, w to co siedzi w nas. osoby, które miały już w ręce ten wspaniały poradnik coachingowy przyznają, że jest to wspaniała pozycja książkowa, która pomoże młodym dziewczynom wejść w świat dorosłych. Uda nam się dokonać wielu wspaniałych rzeczy, jeżeli tylko uwierzymy w siebie, nawet jeżeli całe środowisko będzie przeciwko nam.

Moc jest w nas


Pewna siebie dziewczyna. Jak mądrze ryzykować, akceptować porażki i być szczęśliwie niedoskonałą” autorstwa Claire Shipman i Katty Kay nie pozwoli nam odpuścić. Jeżeli kilka razy zdarzyło nam się upaść, to doskonale będziemy zdawać sobie sprawę z tego, że za każdym razem musimy się podnieść, aby móc w przyszłości w końcu zrealizować postawione przed sobą cele. Wiele dziewczyn boi się “wychylać”. Nie chcą przejmować roli liderki, ponieważ boją się ośmieszenia. Uważają, że nie są aż tak przebojowe jak ich koleżanki. Nic bardziej mylnego. Tak błędne myślenie powoduje, że w życiu wielu dziewczyn gości coraz więcej porażek z którymi bardzo ciężko jest nam jednak się pogodzić. Nie można się jednak tym przejmować i nadal iść prosto przed siebie, aby móc całemu otoczeniu udowodnić, że stać nas jednak na coś dobrego, na odniesienie wielkich sukcesów. Trzeba uwierzyć w swoją moc.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com